Witamy:)

piątek, 8 listopada 2013

Z wielkim sercem dla małego :) Bazarek dla Czarusia :)


Kochani :)
Dziś pragniemy Wam przedstawić Czarusia. 
Chłopca wspaniałego, wesołego i niezwykle uroczego.
Mieszka w Ostródzie, 
dokąłdnie tam, gdzie Nasze szalone koleżanki
Ania Króćko i Bożenka Oleksa.
I to właśnie One,
kobiety o wielkim sercu
 są sprawczyniami zamieszania 
zwanego bazarek na rzecz pomocy Cezarego :)

Bazarek oczywiście swoje miejsce ma na FB.
Podsyłam link i już teraz gorąco zapraszam do udziału
w tym przedsięwzięciu.
Licytujcie, swoje dzieła z dobrego serca również podarujcie :)


Bardzo wiele dowiecie się o chłopcu z bloga jego mamy:Kilka słów o tym dzielnym chłopcu ,napisanych przez jego mamę Joasię :

Nasz synek Czaruś urodził się cztery lata temu i jest naszym trzecim dzieckiem. Na drugą dobę po porodzie stwierdzono: wada serca.

„To był szok i niedowierzanie, że urodziłam chore dziecko. A później było jeszcze gorzej.

Jego serduszko zatrzymało się trzy razy zanim skończył cztery miesiące. Pobyt w szpitalu nie miał końca. Ja z synem w Warszawie, mąż z dwójką pozostałych małych dzieci w Ostródzie. To trwało prawie rok. Ciągłe wyjazdy, szpitale i mnóstwo badań. Ciągła tęsknota. To był koszmar, najgorszy etap mojego życia.”

Skutki uboczne zatrzymania serduszka: OGROMNE.

Niedotlenienie mózgu, padaczka, stwierdzone porażenie mózgowe czterokończynowe. W szpitalu założyli mu rurkę tracheostomijną, bo nie umiał kaszleć. A ostatnio doszła jeszcze wrodzona wada wzroku.

Od trzech lat leczymy synka i rehabilitujemy. Zmieniając placówki, szpitale i szukając sposobu na zregenerowanie jego mózgu. Są efekty, ogromne, ale wciąż jest ich za mało, by mógł samodzielnie funkcjonować. Największy ostatni sukces, usunięcie rurki z gardełka.

Z zebranych środków zakupiliśmy Czarkowi wózek specjalistyczny. Koszt 10 600. Kupiony został pionizator 7 500. Zbieramy na nosidełko do samochodu. Chcemy w następnym roku zakupić Czarkowi do ćwiczeń rotor (stabilny rower do kończyn górnych i dolnych) i ortezy do stymulacji chodzenia. Koszt rotora około 20 000. Dlaczego chcemy zakupić ten sprzęt, pozwoli zapobiec przykurczom, pomoże prawidłowo rosnąć kościom i stawom. Synek ma podwichnięty staw biodrowy, o który trzeba dbać.

Najważniejsza jest jednak stała regularna rehabilitacja. Mamy zajęcia i na NFZ i prywatne. Logopeda, ważne są masaże twarzy, jamy ustnej. Czaruś nie gryzie, nie mówi, ale gaworzy i upomina się o picie i jedzenie. Ważne są turnusy, przynajmniej cztery do roku. Wachowa opieka w jednej placówce. Koszt jednego turnusu 5 100. Ważny jest basen, regularne zajęcia, na które nas nie stać.

Nie jesteśmy w stanie sami pokrywać, stałych, ogromnych wydatków związanych z leczeniem i rehabilitacją. Mamy jeszcze dwoje małych, zdrowych dzieci, a jedynym żywicielem rodziny jest tata, mąż Karol Raczyński.


Czaruś ma założone subkonto w fundacji

„Zdążyć z Pomocą”

15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 

tytułem: 13398 Raczyński Cezary, darowizna na pomoc i ochronę zdrowia


Synek wymaga stałej i szeroko ukierunkowanej terapii z wykorzystaniem różnych form i metod psychologiczno – pedagogicznych. Musi korzystać z pomocy specjalistów różnych dziedzin medycznych.

Kardiologa, neurologa, audiologa, ortodonty, ortopedy, stomatologa, pediatra w Olsztynie i w Warszawie.

Widzimy jak z upływem czasu nasze zaangażowanie owocuje. Widzimy, że nas poznaje, że bardzo łatwo poprawić mu humor, wywołać uśmiech, a nawet głośny śmiech.
Pomoc Ludzi Dobrej Woli, a nasze starania na pewno przybliżą szanse Czarka na samodzielne funkcjonowanie w przyszłości.

Wierzymy, że dzięki naszemu uporowi i pomocy specjalistów możemy mu jeszcze dużo pomóc.

Kochamy Go bardzo, jest pociesznym, wesołym chłopcem i chcemy by był zdrowy.

Wiemy, że etap leczenia będzie trwał wiele lat i nie chcemy by brak środków nas w tych celach ograniczał. Wierzymy, że pomożecie nam w tych dążeniach.

Wesprzyjcie nas, proszę.


W tych słowach zawarte jest wszystko.
Dlatego zachęcamy Was gorąco i zapraszamy do udziału w bazarku.
Otówrzmy swe serca na pomoc :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz